Reference

Jedna z matek, Mgr. Eva Šoukalová, popisuje svou zkušenost s klubem takto:

„Můj syn začal Sovičku navštěvovat ve 2 a 3/4 letech jako nejmladší ze všech dětí. Ze začátku jsem chodila s ním, aby si zvykl. Hned bylo poznat, jak se mu pobyt venku líbí, vždy se ptal, kdy už půjdeme do Sovičky na procházku. Velmi rychle si zvykl a už zůstává v Sovičce sám. Já sama na Sovičce oceňuji zejména individuální a respektující přístup. Důležitá je pro mne také zpětná vazba od pedagožky, která se týká i těch nejmenších detailů. Se Sovičkou jsme spokojeni po všech stránkách.“

Maminka Zuzana Žatečková vozí dcerku z Okříšek a hodnotí Sovičku takto:

“V klubu Sovička jsem našla přesně to, co jsem hledala. Chtěla jsem pro moji dcerku školku, kde bude malý počet dětí a kde se budou učitelky dětem moci individuálně věnovat. Moje dcerka je nespavec a už od dvou let nechtěla v poledne spávat, tak jsem se velice obávala okamžiku, kdy bude muset ve školce spávat s ostatními dětmi. V Sovičce žádné dítě do spánku nenutí, dcerka se zde velice rychle adaptovala, ačkoli byla vždy ten typ, co se drží máminy sukně a v klasické školce dlouho brečela a nedokázala si tam zvyknout a já tím dost trpěla. Tady to bylo od začátku jiné. Důležitá je pro mě také zdravá strava a ta je v Sovičce také zajištěna. Žádné maso, bombóny a dorty, k narozeninám se podává ovoce a oříšky. Dcerka je zde šťastná, já jsem moc moc spokojená, takže co více si přát. Můžu jen vřele doporučit.”

Zakladatelka Klára Bočková o Sovičce říká:

“Můj starší syn začal do Sovičky chodit na jejím počátku v roce 2013; tehdy jsme byli velmi vděčni, že se podařilo vytvořit alternativu mateřské školy. Od té doby prošla Sovička různými proměnami a vnímám to tak, že díky „bolestem růstu“ postupně zraje ve skutečně bezpečné, respektující prostředí. V současné době, kdy školku navštěvuje mladší syn, velmi oceňuji nejen individuální přístup a dostatečný pobyt venku, ale i to, že si děti vyzkoušejí širokou škálu činností, nahlédnou do různých prostředí a skrze otevřenou komunikaci mohou zjistit, že se na svět díváme každý trochu jinýma očima.”